12.12.2011

Manocreditinfo.lt: per lapkritį gyventojų pradelstos skolos išaugo 45 mln. litų

Per lapkritį Lietuvos gyventojų pradelsti įsiskolinimai išaugo 45 mln. litų ir siekia beveik 2,74 mlrd. litų. Gyventojų pradelstos skolos sumažėjo nebankiniam sektoriui – vartojimo kreditų įmonėms, o didėjo bankams, komunalinių paslaugų ir telekomunikacijų bendrovėms. Šiuo metu pradelstų skolų turi 228 tūkst. fizinių asmenų arba kas 13-as Lietuvos gyventojas – rodo asmeninės kredito istorijos sistemos Manocreditinfo.lt duomenys.

„Per lapkritį, lyginant su šių metų uždelstų mokėjimų augimo vidurkiu, gyventojų pradelstos skolos didėjo 40 proc. lėčiau. Šiemet kas mėnesį fizinių asmenų pradelstos skolos didėjo vidutiniškai po 75 mln. litų. Lapkritį gyventojai padengė 57 mln. litų pradelstų skolų arba 14 proc. mažiau nei per spalio mėnesį. Tačiau verta pastebėti, kad praėjusį mėnesį gyventojų padengtų pradelstų skolų suma buvo nežymiai didesnė nei vienuolikos šių metų mėnesių vidurkis. Tai rodo, kad gyventojai, nepaisant padidėjusių išlaidų dėl prasidėjusio šildymo sezono, stengiasi padengti pradelstas skolas ir tokiu būdu pasirūpinti savo kredito istorija. Tvarkinga kredito istorija yra svarbi kiekvienam asmeniui, nes tai gali nulemti mažesnes paskolų palūkanas“, – teigia Marius Zaikauskas, asmeninės kredito istorijos sistemos Manocreditinfo.lt projekto vadovas.

Lapkritį, kaip ir paskutinius šešis mėnesius, vyrams atiteko 71 proc. visų Lietuvos gyventojų pradelstų skolų, o moterims – 29 proc. Vidutinė vieno vyro pradelsta skola siekia 7 429 litus arba 4,5 vidutiniai darbo užmokesčiai, o vienos moters – 4 707 litus arba beveik 3 vidutiniai atlyginimai.

Vilniečiams tenka 37 proc. visų Lietuvos gyventojų pradelstų skolų sumos, kauniečiams – 26 proc., o klaipėdiečiams 11 proc. Mažiausios pradelstų skolų sumos tenka Birštono, Pagėgių ir Lazdijų gyventojams. Per šiuos metus vilniečių ir klaipėdiečių pradelstos skolos sumažėjo po 2 proc., o Kauno gyventojų uždelsti įsiskolinimai išaugo 3 proc.

Lapkritį didžiausios pradelstų skolų sumos vienam gyventojui teko Palangoje (1 683 litai), Kaune (1 152 litai), Vilniuje (994 litai) ir Klaipėdoje (930 litų), mažiausios – Švenčionyse (48 litai), Šakiuose (70 litų), Birštone (78 litai) ir Lazdijuose (87 litai). Šis rodiklis apskaičiuojamas, remiantis gyventojų skaičiaus ir pradelstų skolų sumos santykiu.

Asmeninės kredito istorijos sistema Manocreditinfo.lt primena, kad gyventojai gali ne tik kartą per metus nemokamai sužinoti savo dešimties metų pradelstų skolų istoriją, esamus įsiskolinimus ir kokios įmonės per pastaruosius dvejus metus domėjosi jų kredito istorija, tačiau ir viešinti savo skolininkus – fizinius ir juridinius asmenis.

Atgal